automn

بورس پرس

automnRight
social
#

بورس پرس

سامانه متمرکز توزیع سود سهامداران فعال می‌شود

🔴🔵⚫️👈سامانه متمرکز توزیع سود سهامداران فعال می‌شود


🔷👈حسین فهیمی، مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی گفت: سامانه جامع توزیع سود نیز در راستای پاسخ به خواسته به حق سهامداران برای دریافت سود سهام خود بدون مراجعه حضوری طراحی و ساخته شده است. بر این اساس افرادی که علاوه بر داشتن اوراق با درآمد ثابت، در شرکت های بورسی و فرابورسی سهامدار هستند می توانند سود سهام خود تنها با درج شماره حساب در این سامانه دریافت  کنند.


🔷👈این اقدام با استقبال شرکت های بورسی و فرابورسی همراه شده است و امیدواریم الزام قانونی فراهم شود تا هیچ یک از شرکت ها اجازه توزیع سود خارج از این سامانه را نداشته باشند و سهامداران از یک سامانه متمرکز تمامی سودهای استحقاقی خود را دریافت کنند.

(0) نظر

کمتر از یک ماه دیگر منتظر عرضه اولیه پتروشیمی #اروند باشید

🔴 خبرهای خوش #بوعلی برای سهامداران در بدو ورود 


⬅️ کمتر از یک ماه دیگر منتظر عرضه اولیه پتروشیمی #اروند باشید 


🔷🔹سعید محبی فر، معاون مالی و سرمایه‌گذاری هلدینگ‌ خلیج‌فارس، در مراسم‌ عرضه اولیه سهام #بوعلی گفت: 


🔹 هدیه اول پتروشیمی‌بوعلی برای سهامداران این است که، ارزش افزوده ‏پتروشیمی شهیدتندگویان در ارزش‌گذاری سهم بوعلی لحاظ نشده است بنابراین دو هزار میلیارد تومان ارزش افزوده ‏این سهام به سهامداران عزیز تقدیم می‌شود.


🔹 هدیه دوم این است که سود حاصل از پروژه شیرین‌سازی روی ‏سود سال آینده و چند ماه پیش رو، در ارزش‌گذاری لحاظ نشده و اثرات این سود هم به سهامداران می‌رسد.


🔹 براساس مقررات سازمان بورس، این مقدار ‏از سهام به مردم عرضه شده و خوشحالیم که این میزان از مشارکت مردم را در ترکیب سهامداری بوعلی داریم. 


🔹 ضمن اینکه ‏ظرف دو ماه آینده سه درصد دیگر از سهام بوعلی به بورس عرضه و بوعلی تبدیل به شرکتی می‌شود که از نظر درصد، ‏بیشترین سهامدار حقیقی را در مجموعه شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس دارد. ‏


🔹 کمتر از یک ‏ماه دیگر سهام با ارزش پتروشیمی اروند را هم به بورس عرضه می‌کنیم و امیدواریم مانند سهام بوعلی و سهام‌هایی که ‏پیش از این ازسوی هلدینگ خلیح فارس به بازار سرمایه عرضه شده، سودآوری خوبی برای سهامداران ‏داشته باشد. ‏


(0) نظر

سهام عدالتی‌ها برای دریافت سود چه کنند؟

🔴سهام عدالتی‌ها برای دریافت سود چه کنند؟


🔸در حالی کم کم به زمان واریز سود مشمولان سهام عدالت نزدیک می‌شویم که طبق آخرین اخبار، سهام‌دارانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند، باید برای دریافت سود حتما در سامانه سجام ثبت نام کنند؛ فرایندی که با گذراندن ۱۳ مرحله انجام خواهد شد.

(0) نظر

الزام شرکت‌های بورسی به واریز سود سهام از طریق سجام ابلاغ شد

🔴 الزام شرکت‌های بورسی به واریز سود سهام از طریق سجام ابلاغ شد


⬅️ دبیر شورای فناوری اطلاعات اعلام کرد وزیر امور اقتصادی و دارایی دستورالعمل الزام‌آور واریز سود سهام ناشران از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان(سجام) را به شورای عالی بورس و اوراق بهادار ارائه کرده است.


🔹 وی با بیان این‌که درسال جاری بیش از ۱۰ میلیون سهامدار سود سهام خود را از طریق سامانه سجام دریافت کرده اند، افزود : با این وضعیت اگر سهامداری در ۱۰ بانک حساب بانکی برای دریافت سود سهام در اختیار داشته باشد، اساسا با وجود سامانه سجام و دریافت سود سهام از این طریق دیگر نیازی ندارد تا با صرف وقت و هزینه و مراجعه به ۱۰ بانک نسبت به دریافت سود سهام شرکت های خود اقدام کند و این یک اتفاق و تحول بزرگ در تاریخ بازار سرمایه است

(0) نظر

عرضه ۳۰ میلیون سهام شرکت سپیدار سیستم در فرابورس ایران

🔴عرضه ۳۰ میلیون سهام شرکت سپیدار سیستم در فرابورس ایران ⬅️سپیدار سیستم در شهریور ۹۹ در فرابورس پذیرفته شد و بر این اساس، ۱۵ درصد از سهام شرکت به تعداد ۳۰ میلیون سهم عرضه اولیه می‌شود.


🔹درآمد عملیاتی از ۸.۹ میلیارد تومان در سال ۹۴ به ۷۰ میلیارد تومان در سال جاری رسیده که رشد ۵۱ درصدی داشته است.


🔹سود ناخالص و حاشیه سود از ۳.۴ میلیارد تومان در سال ۹۵ به ۵۳.۹ میلیارد تومان در سال جاری رسیده که رشد ۷۷ درصدی داشته است

(0) نظر

مجلس با افزایش فروش نفت خام به پالایشگاه‌ها موافقت کرد

📌 #مهم برای #شبندر #شبریز #شتران #شپنا  


✅مجلس با افزایش فروش نفت خام به پالایشگاه‌ها موافقت کرد


⬅️ نمایندگان مجلس، با اتخاذ تمهیدات لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای افزایش فروش نفت خام، گاز و میعانات گازی به پالایشگاه‌ها از طریق اعطای تنفس خوراک موافقت کردند.


🔹بر اساس پیشنهاد شریعتی، ماده (۹) به شرح زیر اصلاح شد:


⬅️ تمهیدات لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای افزایش فروش نفت خام، گاز و میعانات گازی به پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و پتروپالایشگاه‌های داخل از طریق اعطای تنفس خوراک و کاهش تدریجی صادرات با استفاده از ظرفیت بخش‌های غیردولتی، شرکت‌های دانش بنیان و ابزار بازار سرمایه و همچنین پیش‌بینی ردیف مستقل در بودجه سنواتی برای کلیه منابع حاصل از عرضه داخلی نفت خام، گاز و میعانات گازی.

(0) نظر

مهم؛ مدیرعامل #شستا خبر داد

مهم؛ مدیرعامل #شستا خبر داد:


سود 20 هزار میلیارد تومانی برای شستا در عملکرد 6 ماهه


🔹رضوانی‌فر با اشاره به سرمایه‌گذاری شستا در حوزه های مختلف در سراسر کشور گفت: در حال حاضر شستا 285 پروژه با ارزش تقریبی 45 هزار میلیارد تومان در دست اجرا دارد که بخشی از این پروژه ها تا پایان سال 99 به بهره‌برداری خواهند رسید.


🔹مدیرعامل شستا با اشاره به دستیابی به رشد بالاتر از متوسط صنعت، از سود 20 هزار میلیارد تومانی شستا در شش ماهه اول منتهی به 30 آذر 99 خبر داد.

(0) نظر

فارس پتروشیمی بندرامام یک گام دیگربه بورسی شدن نزدیک شد

#فارس پتروشیمی بندرامام یک گام دیگربه بورسی شدن نزدیک شد


چارت سازمانی و نمودار تفصیلی پتروشیمی بندرامام تصویب شد تا این شرکت گام دیگری برای ورود به بازار سرمایه در قالب یک شرکت برداشته باشد.

به گزارش همفکران ، شرکت پتروشیمی بندر امام در راستای تجمیع شرکت های تابعه و فعالیت در قالب یک شرکت نمودار سازمانی خود را مورد بازنگری قرار داد . ابتدا نمودار سازمانی کلی (Top chart) مصوب و در ادامه نمودار تفصیلی سازمان مورد تصویب قرار گرفت.

یکی از اهداف اصلی بازنگری و بروزرسانی ساختار و نمودار سازمانی شرکت ، تسهیل روند ورود پتروشیمی بندرامام به بازار سرمایه بوده و این شرکت با مصوب شدن نمودار کلی و تفصیلی جدید خود گام موثری در راستای ورود به بورس برداشته است.

از دیگر اهداف بازنگری و به روز رسانی نمودارسازمانی می توان به اصلاح ساختار سازمانی ، متمرکز نمودن فعالیت های مهم شرکت پتروشیمی بندرامام ، ایجاد پویایی در سازمان و واکنش سریع به تغییرات محیطی ، حذف لایه های غیرضروری ، تسهیل ارتباطات درون سازمانی ، روشن شدن مسیر پیشرفت ، سیستم یکپارچه پرداخت و ایجاد احساس عدالت سازمانی اشاره کرد.

گفتنی است یکی از اصلی ترین تاثیرات نمودار سازمانی در شرکت ، ایجاد فرصت های شغلی به ویژه در واحدهای تولیدی بوده که به همین منظور استخدام نیروی انسانی در واحدهای بهره برداری جهت جوان سازی سازمان صورت خواهد گرفت.

شایان ذکر است پیش از این شرکت پتروشیمی بندرامام از پنج شرکت تابعه تشکیل شده بود که پس از اجرای الزامات قانونی و مصوبات مجمع و تصویب نمودار کلی سازمان ، شرکت های تابعه تجمیع و پتروشیمی بندرامام تنها در قالب یک شرکت به کار خود ادامه می دهد.

(0) نظر

حقوقی‌ها امروز حدود هزار و ۴۱۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند

🔹حقوقی‌ها امروز حدود هزار و ۴۱۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۸هزار و ۶۷۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۰درصد یعنی هفت هزار و ۴۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هشت درصد از کل معاملات شد.


🔹بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» و «سایر واسطه‌گری‌های مالی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.


🔹سه نماد #فولاد، #فملی و #وتجارت لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به #ثاخت، #وپارس و #برکت معطوف بود.


🔹مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت فولاد مبارکه اصفهان معادل ۸۴میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پالایش نفت بندرعباس با برتری ۱۲۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

(0) نظر

سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت وام 30 میلیونی دریافت می‌کنند

📌سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت وام 30 میلیونی دریافت می‌کنند


✅ارزش سهام عدالت به 20 میلیون تومان هم خواهد رسید 


🔹علیرضا ماهیار، معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خبر داد:


⬅️ارزش سهام عدالت تا دیروز سه شنبه ۱۸ آذر ماه (سهام ۵۳۲ هزار تومانی) حدود ۱۱ میلیون و ۳۸ هزار تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته بیش از ۴۴ هزار تومان افزایش یافت.


⬅️این در حالی است که به گفته کارشناسان با رونق‌بخشی بازار سرمایه، بی‌تردید ارزش سهام عدالت بالا می‌رود و حتی تا رسیدن به ۲۰ میلیون تومان دور از ذهن نیست.


⬅️مسوولان بارها به مشمولان سهام عدالت هشدار دادند که سهام خود را نفروشند چرا که این سهام می‌تواند یک نوع سرمایه‌گذاری و دارایی مناسب برای آنان باشد و از مزایای آن بهره‌مند شوند.


✅سهامداران عدالت وام بانکی بدون ضامن می‌گیرند


⬅️ ۳۰ میلیون از مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند از ابتدای ماه آینده از بانک‌های دولتی وام خرد دریافت یا اقدام به خرید کالا کنند.


⬅️ مکانیزم پرداخت وام خرد توسط بانک‌ها به دارندگان کارت اعتباری سهام عدالت با سود ۱۸ درصدی و البته بدون ضامن است.


⬅️مزیت دریافت چنین وامی این است که سهام شخص به جای ضامن وام وثیقه می‌شود و متقاضی دیگر نیازی به ضامن ندارد.


⬅️ این فرایند به صورت تمام الکترونیک از مبدا بانک‌های عامل تا مقصد که شرکت سپرده گذاری و بازار سرمایه هستند، خواهد بود.


 ⬅️افرادی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، باید در سامانه سجام ثبت‌نام کرده باشند و پس از احراز هویت در اپلیکیشن‌های مربوط به بانک‌های عامل و پس از اینکه شرکت سپرده‌گذاری، سجامی بودن فرد را برای بانک تایید کرد، می‌توانند دارایی خود را مشاهده کنند تا متوجه شود چقدر دارایی سهام عدالت دارند و متناسب با آن، فرم مربوطه را داخل سیستم بانک پر کنند.


⬅️ در واقع فرد بدون نیاز به مراجعه حضوری متوجه می‌شود که می‌تواند تا چه میزان تسهیلات دریافت کند.

(0) نظر
X