automn

بورس پرس

automnRight
social
#

بورس پرس

#شسپا و ثبت یک عملکرد درخشان در پاییز

#شسپا و ثبت یک عملکرد درخشان در پاییز


🔹 شسپا در یک گزارش عالی در 9 ماهه توانسته است 195 تومان سود بسازد. سهم در فصل سوم سال جاری 95  تومان سود محقق کرده است که رشد 35 درصدی نسبت به فصل قبل دارد. در فصل اول و دوم سود شرکت 30 و 70 تومان بوده است. سود سال گذشته شرکت 169  تومان گزارش شد. 


🔹 این روانکار در فصل اول فروش 880 میلیاردی را داشت و در فصل دوم 1600 میلیارد فروش زده است و فروش پاییز عدد خوب 2200 میلیاردی است. جمع فروش 9 ماهه سال جاری رشد 33 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.در سال مالی گذشته  4700 میلیارد فروش گزارش کرده بود.


🔹 حاشیه سود فصل اول 27 درصد و در فصل دوم 27 درصد و فصل سوم 33 درصد ثبت شده است. در سال مالی گذشته حاشیه سود شرکت 24 درصد بوده است. 

 

🔹سود عملیاتی 9 ماهه شرکت 1.100 میلیارد تومان است که رشد 78 درصدی نسبت به 9 ماهه 98 دارد. سهم در کل سال مالی گذشته سود عملیاتی 927 میلیاردی داشته است. 

(0) نظر

مجمع #دروز

مجمع #دروز 

اصلاح موضوع فعالیت شرکت به: 1. ایجاد واحدهای تولیدی صنعتی و تحقیقاتی فرآورده های داروئی، بهداشتی، غذائی، آرایشی، شیمیائی و صنایع جانبی، مکمل های تغذیه ای، فرآورده های گیاهی، طبیعی و سنتی، غذاهای ویژه. 2. مطالعه، بررسی و تحقیق در مورد صنعت دارو و ایجاد مراکز تحقیقاتی و توسعه در مورد صنایع مذکور در بند یک( فوق). 3. سرمایه گذاری بمنظور ایجاد طرح ها و خرید سهام شرکت ها و کارخانجات. 4. واردات و صادرات وسایل و مواد اولیه و ساخته شده داروئی، غذایی، آرایشی، بهداشتی، مواد شیمیائی، لوازم جراحی و آزمایشگاهی،مکمل های تغذیه ای، فرآورده های گیاهی، طبیعی و سنتی، غذاهای ویژه. 5. نمایندگی کارخانجات تولیدی و واحدهای بازرگانی داخلی و خارجی و فعالیت های مربوط به آنها. 6. پخش و فروش تولیدات، واردات فرآورده های داروئی، غذایی، آرایشی، شیمیائی و لوازم پزشکی، مکمل های تغذیه ای، فرآورده های گیاهی، طبیعی و سنتی، غذاهای ویژه و بطور کلی هر گونه اقدام و فعالیت در این زمینه در هر نقطه از کشور. 7. ایجاد واحدهای کشت گیاهی. 8. مبادرت به کلیه عملیات مجازی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم برای تحقق هدف های شرکت لازم باشد. 9. واردات و تولیدات مکمل های غذایی، داروئی، گیاهی، سنتی، ورزشی و فرآورده های طبیعی و تولید اقلام آرایشی بهداشتی، مکمل های تغذیه ای، فرآورده های گیاهی، طبیعی و غذاهای ویژه. تغییر یافت و بدین ترتیب ماده 2 اساسنامه شرکت اصلاح گردید.

(0) نظر

تکذیب قطع خوراک پتروشیمی های هلدینگ خلیج فارس

تکذیب قطع خوراک پتروشیمی های هلدینگ خلیج فارس


👥 سعید محبی فرد معاون مالی و اقتصادی هلدینگ خلیج فارس در گفت و گو با بورس ۲۴ :


 ◀️ خوراک پتروشیمی بندر امام گاز نیست که با قطعی مواجه شود. 


◀️ این موضوع اساسا صحت ندارد، چرا که خوراک بندر امام، مایع است و ما هیچ گونه مشکلی بابت دریافت خوراک در این مجتمع و سایر مجتمع های هلدینگ نداریم.

(0) نظر

#فولاد و #فملی به زیر هزار تومان رفتند

📌 #فولاد و #فملی به زیر هزار تومان رفتند 


⬅️ #فولاد با قیمت 983 تومان در کف روزانه کار امروز خود را آغاز کرد. 


⬅️ #فملی در روز جاری به 990 تومان رسیده و در دقایق ابتدایی حجم معاملات بیش از 40 میلیون سهمی را نشان می‌دهد.

(0) نظر

پایین‌ترین ارزش معاملات از ابتدای آذرماه به ثبت رسید

📌پایین‌ترین ارزش معاملات از ابتدای آذرماه به ثبت رسید 


⬅️در جریان معاملات سراسر منفی امروز ، ارزش معاملات خرد به رقم 6269 میلیارد تومان که پایین‌ترین رقم از ابتدای آذرماه به شمار می‌رود، رسید. 


⬅️افت قابل توجه ارزش معاملات در روز جاری نسبت به چهارشنبه هفته گذشته کاهش 53 درصدی را نشان می‌دهد.

(0) نظر

در بورس امروز حقوقی‌ها حدود دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند

🔹در بورس امروز حقوقی‌ها حدود دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هشت هزار و ۸۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۵درصد یعنی سه هزار و ۱۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۸درصد از کل معاملات شد.


🔹بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه» و «محصولات چوبی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.


🔹سه نماد #خودرو، #شپنا و #فولاد لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به #وهنر، #چخزر و #تشداد معطوف بود.


🔹مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران خودرو معادل ۱۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی گروه توسعه هنر ایران با برتری ۲۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.


🔹امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۸۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم دو هزار و ۵۹۰میلیارد تومان بود.

(0) نظر

ضرر ۵۰ درصدی روحانی به سهامداران!

ضرر ۵۰ درصدی روحانی به سهامداران!


🔹رئیس‌جمهور بیست‌ودوم مردادماه سال جاری در خصوص خرید صندوق ETF پالایش یکم گفت: مردم می‌توانند وارد بورس شوند و خریدهایی کنند تا برای آینده و دارایی‌شان اطمینان بیشتر پیدا کنند؛ «ETF» که در ماه شهریور سهام آن با تخفیف فروخته می‌شود، برای این است که مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست، اما بورس جای سرمایه‌گذاری است.


🔸اظهارات ۵ ماه پیش روحانی در حالی است که هم‌اکنون ارزش صندوق سرمایه‌گذاری پالایش یکم تقریبا به نصف قیمت رسیده و سهامداران تقریبا ۵۰ درصد دارایی خود را از دست داده‌اند! دولت علی‌رغم وعده‌های بسیاری که داده، تاکنون هیچ اقدام مثبتی در زمینه حمایت از سهامداران انجام نداده است.


(0) نظر

واگذاری سهام شستا به بازنشستگان منتفی شد

🔴واگذاری سهام شستا به بازنشستگان منتفی شد


📌علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران:


🔸واگذاری ۲ درصد از سهام شستا به بازنشستگان تامین اجتماعی با مخالفت مواجه و منتفی شد.


🔸متاسفانه به دلیل اینکه در سال ۸۳ اصلاح ساختار صورت گرفت مدیریت سازمان تامین اجتماعی به دست دولت افتاد به همین منظور دولت در این خصوص تصمیم گیری می‌کند.


🔸در سال ۸۶ نیز تغییرات نیز در ساختار تامین اجتماعی ایجاد شد که ساختار هیات امنا به  این صورت شد که ۶ نماینده دولتی و ۳ نماینده کارگر، کارفرما و انجمن‌های صنفی باشند به همین دلیل اداره تامین اجتماعی عملا به دست دولت است و اجازه اجرای چنین طرح‌هایی را نمی‌دهند.

(0) نظر
X