automn

بورس پرس

automnRight
social
#

بورس پرس

فوری/ تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریده است!

 فوری/ تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریده است!


🔸 به گزارش The Block، شرکت‌ تسلا، یکی از غول‌های خودروسازی جهان که مدیرعاملی آن بر عهده ایلان ماسک است در فرمی که در کمیسیون بورس آمریکا (SEC) پر کرده است،‌ اعلام کرده است ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. 


🔸 قیمت بیت کوین همزمان با اعلام این خبر رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت رساند.

(0) نظر

اوراق سلف مسکن در بورس کالا، مردم را صاحب‌خانه می‌کند

اوراق سلف مسکن در بورس کالا، مردم را صاحب‌خانه می‌کند


روزبه ظهیری هاشمی، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن:

🔹بازار مسکن همیشه در رونق نیست و خیلی وقت‌ها هم در رکود است. در زمانی که مسکن در رکود به سر می‌برد، مهم‌ترین موضوع برای سازنده تامین مالی است؛ در این شرایط با استفاده از روش انتشار اوراق سلف موازی استاندارد مسکن، هم به مصرف‌کننده برای حفظ قدرت خرید کمک می‌شود و هم تامین مالی تولید انجام می‌گیرد.

🔸 همیشه دغدغه در بازار مسکن این است که خانه به یک کالای مصرفی تبدیل شود و نه یک کالای سرمایه‌ای، که در خصوص انتشار اوراق سلف در بورس کالا نیز بحث ما در این طرح یک انبوه‌ساز یا سازنده حرفه‌ای است تا از طریق این اوراق، تامین مالی کند، نه یک سوداگر مسکن که به دنبال موج‌سواری بر بازار مسکن است.

🔹عامل اصلی اتفاقات یک سال گذشته در بازار مسکن و افزایش قیمتی که داشته‌ایم، فراتر از بازار مسکن بوده است.

(0) نظر

آیین رونمایی از پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV (کهربا) با حضور دکتر همتی برگزار شد.

همتی در آیین رونمایی از  پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV  تصریح کرد؛


📌ارتقای امنیت و رفاه و مقابله با پولشویی الگوی بانک مرکزی در توسعه خدمات پرداخت است


🔸آیین رونمایی از پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV (کهربا) با حضور دکتر همتی برگزار شد.


🔹به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی به طور کلی در حوزه نظام های پرداخت سه هدف اصلی را دنبال می‌کند، گفت: «افزایش رفاه و تسهیل دسترسی مردم»، «امنیت تراکنش ها» و «مقابله با جرم و پولشویی» سه هدف و الگوی اصلی بانک مرکزی در توسعه خدمات پرداخت است.


🔸وی افزود: خوشبختانه با تلاش‌های همکاران بخش فناوری‌های نوین بانک مرکزی و شرکت خدمات انفورماتیک موفق شدیم این خدمت نوین را در شرایط تحریمی و در زمانی که به دلیل شیوع کرونا رعایت نکات بهداشتی اهمیت یافته است، ‌اجرایی کنیم.


🔹رئیس شورای پول و اعتبار بانک‌ها و PSP ها را به حضور در رقابت برای ارایه این فناوری فراخواند و گفت: طبیعتاً این خدمت، راحتی و امنیت مناسبی را دراختیار مردم قرار خواهد داد و مردم هم به استفاده از خدمات بانک‌ها و موسساتی که این خدمت را ارایه می‌کنند گرایش بیشتری خواهند داشت.


🔸همتی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی در برخود با جرم و پولشویی بسیار جدی است، افزود: در زمینه امنیت زیرساخت‌ها اقدامات خوبی انجام شده است و بانک مرکزی در مبارزه با شرط بندی و قمار نیز دستاوردهای خوبی داشته است. 


🔹وی تصریح کرد: با همکاری قوه قضائیه بیش از 2 هزار کارت بانکی که در مراکز قمار استفاده می‌شد، شناسایی شده‌اند. همچنین 500 هزار حساب بانکی نیز شناسایی شده که قرار است در سه مرحله اخطار، هشدار و پیگیری قضایی با دارندگان حساب‌ها برخورد شود. 


🔸همتی با بیان اینکه بیش از 10 هزار نفر در شبکه پرداخت نظام بانکی کشور فعال هستند، گفت: خدمت نوینی که امروز رونمایی می شود حاصل دسترنج این افراد طی سال‌ها تلاش، به ویژه در دوران تحریم است.

(0) نظر

احراز هویت در سجام رایگان شد

احراز هویت در سجام رایگان شد


فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی: 


همه هموطنان به ویژه مشمولین سهام‌عدالت می‌توانند از طریق وبسایت سجام وارد شوند و ثبت نام و احراز هویت رایگان شوند و نیازی به مراجعه به دفاتر کارگزاری و دفاتر پیشخوان نیست.

(0) نظر

حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی:

حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی:


در فرآیند آزادسازی سهام عدالت، دارایی‌ها از کنترل و مالکیت دولت خارج و به سازمان بورس منتقل شد.

توصیه همیشگی ما به سهامداران، عدم فروش سهام عدالت بوده است.

در مرحله اول آزادسازی سهام عدالت، حدود ۱۹ میلیون نفر قادر به مشاهده دارایی خود در سامانه سهام عدالت و تصمیم‌گیری درخصوص آن بوده‌اند.

تاکنون ۱۵ استان، مرحله اول مجمع عمومی عادی خود را برگزار کرده‌اند. 

پس از ثبت‌نام در سامانه سجام و ایجاد ارتباط با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ما قادر به انجام بسیاری از خدمات برای سهامداران به صورت الکترونیکی هستیم و نیازی به مراجعه حضوری سهامداران نیست.

(0) نظر

روابط عمومی بانک مرکزی رسما گزارش داد:

مهم؛ حذف چهار صفر از پول ملی


روابط عمومی بانک مرکزی رسما گزارش داد:


کم رنگ شدن چهار صفر در اسکناس‌های جدید عامدانه و نشانگر جهت‌گیری بانک مرکزی در راستای اجرای لایحه حذف 4 صفر از پول ملی است و با این اقدام و در صورت تصویب نهایی این لایحه، آمادگی ذهنی لازم برای مردم ایجاد می شود، ضمن اینکه اتلاف منابع کمتری خواهیم داشت و قانون مذکور با سهولت و سرعت بیشتری اجرا می شود.

(0) نظر

🔹در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۳۳۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند

🔹در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۳۳۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هشت هزار و ۸۷۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۹۲درصد یعنی هشت هزار و ۱۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان چهار درصد از کل معاملات شد.


🔹بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «سیمان، آهک و گچ» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «هتل و رستوران»به نفع حقوقی‌ها تمام شد.


🔹سه نماد #شفن، #سخاش و #وپارس لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به #خساپا، #فایرا و #واحیا معطوف بود.


🔹مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت پتروشیمی فناوران معادل ۲۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی سایپا با برتری ۲۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.


🔹امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۵۵نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۶۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۲۸۰میلیارد تومان بود.

(0) نظر

شاخص‌سازان در سقف روزانه

شاخص‌سازان در سقف روزانه 


 #فولاد پس از جابجایی 16 میلیون سهم با قیمت 1081 تومان صف خرید بیش از 50 میلیونی تشکیل داده است. 


 #فملی به قیمت 994 تومان رسید و با تقاضای خرید 38 میلیونی دادوستد 20 میلیون سهم را پشت سر گذاشته است. 


 #شستا با رسیدن به قیمت 2180 تومان پس از آنکه حجم معاملات 34 میلیونی را ثبت کرد هم‌‌اکنون صف خرید 40 میلیونی دارد. 


 #فارس به قیمت 876 تومان رسیده و حجم معاملات 6 میلیونی را ثبت کرده است.

(0) نظر

بازارگردانان امروز اجازه فروش ندارند

بازارگردانان امروز اجازه فروش ندارند 


ناظر بازار اعلام کرد: 


 به اطلاع کلیه بازارگردان‌ها می رساند، بازارگردان های محترم در روز جاری در کلیه نمادهای معاملاتی‌ موضوع بازارگردانی خود، ملزم به ایفای تعهدات بازارگردانی در ورود سفارش فروش و انجام معامله در سمت فروش نمی باشند.

(0) نظر

انتقال سهام عدالت فوت شدگان فعلا امکان پذیر نیست

انتقال سهام عدالت فوت شدگان فعلا امکان پذیر نیست


مشاور اجرایی سهام عدالت با بیان اینکه در حال حاضر هیچ راهی برای انتقال سهام عدالت متوفیان فعال نیست، گفت: به زودی سامانه‌ای تمام الکترونیک برای انتقال سهام عدالت متوفیان فراهم می‌شود.

(0) نظر
X