automn

بورس پرس

automnRight
social
#

بورس پرس

شرکت‌های بورسی ملزم به اعلام پیش بینی سود هر سهم شدند

📌رسمی؛ شرکت‌های بورسی ملزم به اعلام پیش بینی سود هر سهم شدند محمدحسن ابراهیمی سروعلیا، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس خبر داد: 

با توجه به پیگیری های سهامداران و نهادهای نظارتی، مبنی بر درخواست انتشار پیش بینی درآمد هر سهم ناشران، انتشار پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی جاری شرکت های تولیدی از طریق فرم " افشای اطلاعات با اهمیت" حداکثر تا 20 بهمن، امکان پذیر خواهد بود.

(0) نظر

ارزش سهام عدالت به 8 میلیون تومان شد!

🔴 ارزش سهام عدالت به 8 میلیون تومان شد!


🔸ارزش برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۱۴۱ هزار تومان در پایان معاملات شنبه رسید.


🔸با افت شاخص بورس ارزش سهام عدالت نیز افت قابل توجهی داشته است به طوری که ارزش سهام عدالت تاکنون حدود ۱۲ میلیون تومان افت داشته است. 


🔸 در تابستان امسال ارزش این سهام به بیش از ۲۰ میلیون تومان رسیده بود

(0) نظر

بورس تهران بدون اعلام دلیل بخشی از سهام دو شرکت را باطل کرد

🔴 بورس تهران بدون اعلام دلیل بخشی از سهام دو شرکت را باطل کرد


⬅️ بورس تهران بر خلاف روال گذشته و بدون اعلام دلیل ، بخشی از داد و ستد سهام دو شرکت گروه بهمن و کارت اعتباری ایران کیش را تایید نکرد .


🔹 در حالی که طی روزها و هفته های اخیر ، تعداد ابطالی ها و عدم تایید سهام شرکت های بورسی و فرابورسی افزایش یافته که امروز هم بورس تهران بخشی از معاملات سهام دو شرکت گروه بهمن و کارت اعتباری ایران کیش را بدون اعلام دلیل تایید نکرد و هیچ توضیحی در مورد تعداد سهام ابطالی و علت این تصمیم نداد .


🔹 براساس این گزارش، ابطال سهام شرکت ها ، بعد از پایان معاملات روزانه انجام و اعلام می شد اما این دو شرکت در میانه معاملات امروز با ابطال بخشی از سهام روبرو شده اند .


🔹 در این میان ، سهام "خبهمن و رکیش" امروز با کاهش 5 درصدی قیمت و فشار عرضه مواجه شده اند و تاکنون بیش از 22.3 و 5.4 میلیون سهم گروه بهمن و کارت اعتباری ایران کیش با قیمت های 2300 و 2340 تومان داد و ستد شده است.

(0) نظر

زمان پرداخت وام سهام عدالت مشخص نیست

🔴زمان پرداخت وام سهام عدالت مشخص نیست


 مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی:

🔹فعلا نمی‌توان زمانی برای دریافت وام سهام عدالت مشخص کرد. البته سامانه توثیق هم باید راه‌اندازی و به سیستم بانکی لینک شود که تقریبا این مراحل انجام شده است.

🔹پس از طی مراحل ورود شرکت‌های استانی به بورس، هرگونه خرید، فروش، توثیق، واگذاری و نقل و انتقالات از طریق آن شرکت سرمایه‌گذاری با مشارکت سازمان بورس و همکاری شرکت‌ سپرده‌گذاری مرکزی از طریق سجام انجام می‌شود.

🔹تا پایان سال همه استان‌ها این ۵ مرحله را انجام می‌دهند تا بتوانند به مردم انواع خدمات از جمله وثیقه‌گذاری برای دریافت وام را ارائه کنند.

(0) نظر

زمان پرداخت وام سهام عدالت مشخص نیست

🔴زمان پرداخت وام سهام عدالت مشخص نیست


 مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی:

🔹فعلا نمی‌توان زمانی برای دریافت وام سهام عدالت مشخص کرد. البته سامانه توثیق هم باید راه‌اندازی و به سیستم بانکی لینک شود که تقریبا این مراحل انجام شده است.

🔹پس از طی مراحل ورود شرکت‌های استانی به بورس، هرگونه خرید، فروش، توثیق، واگذاری و نقل و انتقالات از طریق آن شرکت سرمایه‌گذاری با مشارکت سازمان بورس و همکاری شرکت‌ سپرده‌گذاری مرکزی از طریق سجام انجام می‌شود.

🔹تا پایان سال همه استان‌ها این ۵ مرحله را انجام می‌دهند تا بتوانند به مردم انواع خدمات از جمله وثیقه‌گذاری برای دریافت وام را ارائه کنند.

(0) نظر

بازار سرمایه نیازمند ثبات در تصمیم گیری است

🔴بازار سرمایه نیازمند ثبات در تصمیم گیری است


📌 دارابی، کارشناس بازار سرمایه:

🔹 مهمترین تهدید بازار سرمایه، قیمت گذاری دستوری است، نفس این عمل با بازار سرمایه همخوانی ندارد و ابزارهای بازار را از کار می‌اندازد.

🔹 نرخ سود بانکی از عوامل مهم ارزش گذاری بازار سرمایه است، برای همین، این نرخ نباید دائم تغییر کند، افزایش یا کاهش شتابزده بهره بانکی و یا دستکاری نرخ ارز، در بازار ایجاد سردرگمی می‌کند.

🔹 زیرساخت مناسب برای بازارگردانیِ کارآمد و موثر نداریم، باید حجم مبنا را حذف کنیم و دامنه نوسان قیمت را هم ۲ تا ۴ درصد بالا ببریم و از طرفی تعداد بازارگردان‌های ما هم کم اند و سرمایه آن‌ها هم محدود است.

(0) نظر

احتمال انتخاب رئیس جدید در جلسه عصر امروز شورای عالی بورس

🔴احتمال انتخاب رئیس جدید در جلسه عصر امروز شورای عالی بورس 


⬅️خبرها حکایت از آن دارد که عصر امروز سه شنبه ۷ بهمن، قرار است در جلسه شورای عالی بورس گزینه وزیر اقتصاد برای تصدی ریاست سازمان بورس معرفی شده و صلاحیت وی به رأی گذاشته شود.


⬅️یک عضو شورای عالی بورس گفت که امروز سه شنبه ۷ بهمن ماه، فرد مدنظر دولت برای تصدی ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار، از سوی وزیر اقتصاد معرفی خواهد شد و به احتمال زیاد گزینه مطرح رأی خواهد آورد.


⬅️او افزود: گزینه مدنظر دولت قرار است در جلسه عصر امروز شورای عالی بورس برنامه‌های خود را ارائه دهد و صلاحیت وی از سوی شورا به رأی گذاشته شود؛ اما باید توجه داشت که با توجه به اینکه ۶ عضو شورای عالی بورس را نمایندگان دولت تشکیل می‌دهند به طور قطع وی رأی خواهد آورد.


⬅️این عضو شورای عالی بورس ادامه می‌دهد: برنامه دولت این است که امروز رئیس جدید را معرفی نماید و اعضا هم این آمادگی را دارند که صلاحیت وی و برنامه‌های فرد پیشنهادی را ارائه دهند؛ البته با توجه به اینکه زمان قانونی وجود دارد، ممکن هم هست اعضا امروز رأی ندهند.


⬅️وی اظهار داشت: پذیرش این سمت از سوی هر فردی که باشد، با مسئولیت‌های بسیاری همراه است؛ ۴۰ میلیون سهامدار حقیقی و حقوقی هم توقع دارند که فرد حائز صلاحیتی در این جایگاه قرار بگیرد.


⬅️این عضو شورای عالی بورس خاطرنشان کرد: وزیر اقتصاد از نظر قانونی برای معرفی گزینه پیشنهادی همچنان فرصت دارد اما بر اساس دستورجلسه‌ای که به اعضای شورای عالی بورس اعلام شده، قرار است که این فرد امروز معرفی شود.

(0) نظر

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص دخالتها در بورس گفت

🔴سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص دخالتها در بورس گفت:


🔸 بخشی از سیاست گذاری های کلان مرتبط با بازار سرمایه می باشد. لذا طرح موضوع دخالت یا عدم دخالت دولت بی معنا است. اما دولت به ساز و کارهای قانونی در بورس معتقد بوده و بر آن اصرار دارد.


🔹به عنوان مثال، انتخاب رئیس بورس، اقدامی است که ازطریق سازوکار شورای عالی بورس انجام می شود . 


🔹قطعا این برداشت، نه تنها درست نیست بلکه برعکس، برخی اظهارنظرها و سیاستهای نسنجیده از سوی افرادی غیرمرتبط و خارج از دولت بر بازار سرمایه تاثیر گذار در این  عین دخالت در بورس محسوب می شود. مثلا وقتی درباره قیمت ارز مبدا یا خوراک پتروشیمی در بودجه ۱۴۰۰ بیش از تصویب نهایی اظهار نظر می کنند و باعث به خوردن بازار می شوند. یا در مورد اینکه چه کسی رییس سازمان بورس در رسانه ها بحث می کنند.


🔹در واقع گستردگی  بازار سرمایه در ماههای اخیر و اثرگذاری عوامل مختلف بر این بازار، ‌دو موضوعی هستند که باید به آنها توجه داشت و باید در این زمینه حساسیت به خرج داده  شود و اجازه بدهیم که متولیان امر، به طور تخصصی درباره بورس صحبت کنند. 


🔹درباره رویکرد دولت نسبت به بورس هم قبلا بارها تاکید کرده ایم که نگاه دولت، همواره حمایتی بوده است. حفظ استقلال بازار سرمایه و همچنین منافع مردم برای دولت یک اصل می‌باشد و در این راستا از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد.


🔹درباره بخش آخر سوال شما هم باید تاکید کنم اتفاقی که در بازار سهام رخ داده،‌ هیچ شباهتی با موسسات مالی اعتباری غیرمجاز که محصول دولت پیشین بود،‌ ندارد.


🔹بازار سهام، بازاری کاملا شفاف و تحت نظارت است که براساس مکانیزمهای خود فعالیت می‌کند و چشم انداز سرمایه گذاری در آن باید برای طولانی مدت باشد و نه کوتاه مدت.

(0) نظر

محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا

🔴 محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا:


🔹 گواهی کشف بزرگترین معدن طلای ایران، به نام شرکت توسعه معادن پارس شستا در سیستان و بلوچستان صادر شد.

(0) نظر

نرخ مالیات بر نقل و انتقال سهام در سال ۱۴۰۰ تغییر نمی‌کند

🔴نرخ مالیات بر نقل و انتقال سهام در سال ۱۴۰۰ تغییر نمی‌کند


 رئیس سازمان امور مالیاتی کشور:

🔹نرخ مالیات بر نقل و انتقال سهام در سال آینده نیز مانند امسال خواهد بود و تغییر چندانی نخواهد کرد زیرا تاکنون بحثی در این خصوص مطرح نشده اگر هم اقدامی صورت بگیرد به منظور تقویت بورس خواهد بود.


🔹دولت تا به امروز توانسته مبلغی بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان از طریق مالیات های کسب شده از بازار سرمایه درآمد بدست آورد.

(0) نظر
X