automn

بورس پرس

automnRight
social
#

بورس پرس

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین از ۱۴,۲۰۰ دلار عبور کرد؛ رکوردشکنی قراردادهای اختیار


🔸 همزمان با عبور قیمت بیت کوین از سد مقاومت ۱۴,۰۰۰ دلاری، حجم قراردادهای اختیار باز این ارز دیجیتال با ثبت رکوردی تازه به ۲.۹ میلیارد دلار رسیده است. این مسئله نشانه‌ای صعودی از جانب معامله‌گران حرفه‌ای تلقی می‌شود.

(0) نظر

اخبار بورسی ۱۴ آبان

📈بازار امروز متعادل و تا حدودی مثبت آغاز بکار کرد. 

شاهد افزایش تقاضا و شکل گیری صفوف خرید بروی نمادهای فلزی هستیم.

در خودرویی ها دو نماد #خودرو و #خساپا از صف فروش به محدوده مثبت رسیدند.

در گروه بانکی معاملات متعادل است.

در گروه پالایشی ها معاملات متعادل و مثبت است.


👈شاخص کل با رشد بیش از ۷ هزار واحد در سطح ۱ میلیون و ۲۷۴ هزار واحد قرار گرفت. شاخص هم وزن هم رشد اندکی را پشت سر می گذارد.

روحانی: شخص و حزب در آمریکا برای ما مهم نیست

رئیس جمهور: در انتخابات آمریکا برای ما شخص و حزب مهم نیست؛ آمریکا باید به قانون برگردد؛ بجای تحریم‌ها باید احترام بگذارند/انتخاب


خطیب‌زاده: مذاکرات ایران و چین هیچ ارتباطی به انتخابات آمریکا ندارد

سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن تکذیب توقف مذاکرات ایران و چین تا اعلام نتیجه انتخابات آمریکا، گفت: دو کشور درباره جزئیات قرارداد در حال گفت‌وگو هستند و نتایج حاصل شده اعلام می‌شود./ ایسنا
📌سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت: با تصمیمات اخیر گمرک و بانک مرکزی ترخیص کالاها سریع تر و پیش بینی می‌شود قیمت‌ها روند کاهشی داشته باشد/اقتصاد آنلاین📌 احتمال تعطیلی ۲ هفته تهران در هفته آینده

🔹معاون درمان ستاد کرونای تهران: به دلیل اینکه روند بیماری هفتگی بررسی می‌شود، احتمال تصمیم‌گیری برای تعطیلی ۲ هفته‌ای پایتخت در هفته آینده وجود دارد./ فارس


(0) نظر

حقیقی ها در تاریخ ۱۴ آبان ۹۹ در بورس چقدر خرید داشتند؟

🔹حقیقی‌ها امروز حدود ۵۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند . ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۷۸۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۹درصد یعنی ۶هزار و ۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هشت درصد از کل معاملات شد.

🔹بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری»و «بیمه و صندوق بازنشستگی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

🔹سه نماد #فملی، #فولاد و #شپنا لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به #وشهر، #دی و #بپارس معطوف بود.

🔹مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ملی صنایع مس ایران  معادل ۸۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک شهر با برتری ۱۰۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

🔹امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۵ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۵۳ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۸۷۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۰۰ میلیارد تومان بود.

(0) نظر

خبری خوش برای دارندگان سهام عدالت


🔴🔵⚫️👈امکان لغو سفارشات فروش سهام عدالت فراهم شد 


🔷👈 کسانی که سفارش فروش سهام عدالت را بر روی سایت کارگزاری های بورسی داده بودند می توانند سفارش فروش سهام خود را لغو کنند. 


🔷👈آن دسته از صاحبان سهام عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند می توانند با مراجعه به سایت کارگزاری های بورسی سفارش فروش سهام خود تا سقف 60 درصد را ثبت کنند.


🔷👈به دلیل نبود متقاضی برای خرید این سهام طی هفته های گذشته فرآیند فروش با تاخیر بسیار انجام می شود. با توجه به افت شدید ارزش سهام عدالت برخی از افراد خواستار ایجاد امکانی برای لغو سفارش فروش سهام خود شده بودند که اکنون این امکان فراهم شده است.


🔷👈بر این اساس افرادی که سفارش فروش سهام عدالت خود را در یک سایت کارگزاری ثبت کرده و سهامشان به فروش نرفته یا در جریان فروش قرار نگرفته است می توانند با مراجعه به آن سایت، سفارشات فروش را لغو کنند./ تسنیم


پ.ن: ایکاش امکانی فراهم می شد تا کسانی که روش مستقیم را انتخاب کردند سهام آنها در پرتفوی افراد قرار می گرفت تا خود معامله کنند و این همه مصیبت و گرفتاری (و تا عده ای از سهام مردم سوءاستفاده نکنند ) برای این سهامداران بوجود نمی آمد.


(0) نظر
X